ÜCRETSİZ 2020 DİYANET HAC DANIŞMANLIĞI
HEMEN ARAYIN 0 216 706 57 58

Hac Organizasyonu

2020 Hac Organizasyonu


2020 Diyanet Hac Organizasyonu

2020 DİYANET HAC VEFA TUR AYRICALIKLARI

Ücretsiz Vefa Tur 2020 Diyanet Hac Kayıt Danışmanlığı

Diyanet İşleri Başkanlığı Fiyatları ile 16.400 SAR (4.370 $)'dan başlayan Fiyatlarla 2020 Hac

+ 3 Gün Kudüs Ziyareti Hediye

+ 400$ Hediye Kuponu

Son Model Lüks Servis Araçları İle Transferler

24 Saat Vefa Tur Özel Araçları ile Sınırsız Servis

Arafat'ta Ücretsiz Öğle Yemeği

Sınırsız Umre

Profesyonel Rehberler ve Hocalar

Mehmet Ceylan Hoca'nın Katılımıyla Arafat

Kişiye ve Gün Sayısına Özel Hac Programları

Kişiye Özel Otel Seçimi

Vefa Tur Hac Eğitim Semineri

Tüm Kayıt İşlemleri Süresince Kişiye Özel Danışman

Vefa Tur Hediyeleri

50 Yıllık Vefa Tur Tecrübesi

Vefa Tur ve Paraf Turizm İşbirliği

Diyanet İşleri Başkanlığı'na Ödeme

2020 Hac Kurası ve Hac Kura Sonuçları

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bu yıl hac kurası 9 Ocak 2020 tarihinde çekilecek.
Hac kurasına daha önceki yıllarda kuraya katılmış ancak hac hakkı kazanamamış hacı adayları ile bu yıl ilk defa hac kaydı yapacak hacı adayları katılacak.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın elektronik ortamda kura çekimini başlatmasıyla birlikte 2020 yılında hacca gidecek hacı adayları belirlenmiş olacak.

Hac kura sonuçları aynı gün hacı adayları tarafından Hac Kura ve Durum Sorgulama Ekranı’ndna öğrenilebilecek. Kura sonuçlarına göre hacca gitmeye hak kazanan hacı adayları kesin kayıt işlemleri için Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu veya Özel Acenta Organizasyonlarından birini tercih edecek.

Vefa Tur , Hac ve Umre hizmetine 1970 yılında baba Mehmet CEYLAN ile başlamış olup Türkiye’nin ilk özel Hac ve Umre hizmetini veren sayılı acentelerden biridir. Vefa Tur kuruluşundan bu yana Hak’kın yolunda halkla beraber sürdürmüş olduğu kutsal yolculuklarla sizlerin rahatı ve huzuru için çalışmaktadır. Her yıl binlerce kişiyi kutsal topraklara götüren Vefa Tur , her türlü ayrıntıyı düşünerek kutsal ziyaretin huzurlu ve güzel geçmesini sağlamaktadır. Kutsal iklimin tur rehberliği, hurafelerden uzak Kur’an tefsiri eşliğinde yapılmaktadır. Fiyatlarımız Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın açıklamış olduğu fiyatlardan daha uygundur. Hizmet sektöründe kalite bilinci ile koşulsuz müşteri memnuniyetinin gereklilik olduğunu düşünen Vefa Tur , siz değerli Hacı/Umreci adaylarımıza bu kutsal hizmeti vermekten kıvanç duyar.

Hac Ön Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılacak?

2020 yılı hac ön kayıt işlemleri 11 Kasım – 13 Aralık 2019 tarihleri arasında E-Devlet Kimlik Doğrulama Sistemi aracılığı ile yapılacak. 2019 yılı hac kurasına katılmış ancak hac hakkı kazanamamış hacı adaylarının kayıtları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından otomatik olarak yenilecek.

Hac Kesin Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

2020 yılında hacca gitmeye hak kazanan hacı adayları kesin kayıtlarını 13 – 24 Ocak 2020 tarihleri arasında yapabilecektir. Hac kayıtlarında il bazında kota sistemi olduğundan dolayı Turizm Acentesi Hac Organizasyonu tercihinde bulunacak hacı adaylarının kesin kayıt işlemlerini hac kesin kayıtlarının ilk günü olan 13 Ocak 2020 sabahında yaptırmaları gerekmektedir.

Katsayılı Kura Sistemi Nedir?

Bu sistem; daha önceki yıllarda hac kurasına katılmış ancak hac hakkı kazanamamış hacı adaylarına öncelik tanıyan bir sistemdir. Örneğin hac başvurusunu 3 yıldır yenileyenlerin 9 kez, 4 yıldır yenileyenlerin 16, 5 yıldır yenileyenlerin ise 25 hakkı bulunmaktadır. Bu sene ilk kez kayıt yaptıran hacı adaylarının ise 1 kura hakkı bulunmaktadır. Böylece daha uzun süredir bekleyen hacı adaylarının hac kura şansları arttırılmaktadır.

Hac Kayıtları İle İlgili Önemli Hususlar Neler?

1) Hac kesin kayıtları 13-24 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.
2) Kesin kayıt hakkı elde eden hacı adayları; Hac Kesin Kayıt Belgelerini cep telefonlarına gelecek şifre ile sisteme giriş yaparak alabileceklerdir. Cep telefonu bulunmayan hacı adaylarının müftülüklere başvurmaları gerekmektedir.
3) Kesin kayıt belgesi alan yolcuların kayıt süresi içerisinde;
a) Diyanet İşleri Başkanlığı hac organizasyonunu seçenler il müftülüklerine,
b) Acente organizasyonu seçenler ise ilgili acenteye müracaat ederek kesin kayıtlarını yaptırabileceklerdir.
4) Hac Kesin Kayıt Belgesini aldığı halde süresi içerisinde başkanlığa veya acentaya müracat etmeyerek kayıt yaptırmayan hacı adayları kesin kayıt haklarını kaybedeceklerdir.
5) Kesin kayıt hakkı elde edenlerden herhangi bir mazeret sebebiyle kayıt yaptırmayarak, bu haklarını gelecek yıla devretmek isteyenlere bu hak tanınmayacaktır.
6) Hac ön kayıtlarını yapmayan vatandaşlar 2020 hac kurasına katılamayacaklardır.
7) Daha önce hacca gidenlerin müracaatları kabul edilmeyecek, müracaatlardan veya kura çekiminden sonra hacca gittiği tespit edilenlerin kayıtları sistemden silinecek ve ön kayıt ücretleri iade edilmeyecektir.
8) 2020 yılı haccı için “İlk Defa Kayıt” yaptırmak isteyenler; Al Baraka Türk, Halkbank, Kuveyt Türk, Ptt Bank, Türkiye Finans, Vakıf Bank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım bankalardan birine (İnternet bankacılığı (PTT Bank hariç) veya şubelerinden) 25.-TL ön kayıt ücretini yatırdıktan sonra E-Devlet Kimlik Doğrulama Sistemi yoluyla ön kayıtlarını yapabileceklerdir.
9) İlk defa hac kaydı yapanlar ile daha önceki yıllarda hac kaydı bulunan hacı adayları için hac konaklama türlerinde sisteme girilen bilgiler bağlayıcı olacağından verilen bilgilerin ve tercihlerin doğru olmasına özen gösterilmelidir. Kayıt sonrasında hac konaklama türlerinde değişiklik yapılamayacaktır.

Hacı Adayları İçin Konaklama Türleri Neler Olacak?

Mekke ve Medine’de günlük oda temizliği, çarşaf ve havluların değişimi vb. hizmet veren 4 ve 5 yıldızlı otellerde, 2 veya 3 kişilik odalarda konaklama yaptırılacaktır. Otellerin Mekke’de Harem-i Şerif’e ve Medine’de Mescid-i Nebeviye olan takribi uzaklıklarına göre iki ayrı kategoride organizasyon düzenlenecektir.
* Otel-1 konaklama türünde; Mekke’de Mescid-i Haram’a en fazla 700 metre mesafede, Medine’de ise Merkeziye’de bulunan yıldızlı ve 3 öğün açık büfe yemek hizmeti veren otellerde konaklama yaptırılacak olup hac süresi uçak programına uygun olarak 10 – 18 gün aralığında olacaktır.
* Otel-2 konaklama türünde; Mekke’de Mescid-i Harama en fazla 1000 metre mesafede, Medine’de ise Merkeziye’de bulunan yıldızlı ve 2 öğün açık büfe yemek hizmeti veren otellerde konaklama yaptırılacak olup hac süresi uçak programına uygun olarak 14 – 25 gün aralığında olacaktır.

Kurada Adı Çıkanların Ne Yapması Gerekecek?

Bu yılki hac kurasında adı çıkan hacı adayları kesin hac kayıt tarihlerini bekleyecek ve bu süre içerisinde tercih edeceği hac organizasyonunu belirleyecektir.

Hac Kura Sonuçları Sonrası Hac Kayıtları Nasıl Olacak?

Hac kayıt ekranlarında geçtiğimiz yıl (2019) olduğu gib bu yıl da SMS’le bilgilendirme sistemi kullanılacaktır.

REZERVASYON

Hemen Arayın

0 216 706 57 58

Oda Seçenekleri

  • 2'li Oda: 20.700 SAR
  • 3'lü Oda: 18.400 SAR
  • 4'lü Oda: 16.400 SAR

Diğer Programlarımız

7 Gece | 8 Gün 5 Yıldız

1.325 USD

9 Gece | 10 Gün Umre 5 Yıldız

1.425 USD

11 Gece | 12 Gün Umre 5 Yıldız

1.525 USD

14 Gece | 15 Gün Umre 5 Yıldız

1.625 USD

7 Gece | 8 Gün Umre 4 Yıldız

1.225 USD

9 Gece | 10 Gün Umre 4 Yıldız

1.325 USD

11 Gece | 12 Gün Umre 4 Yıldız

1.425 USD

14 Gece | 15 Gün Umre 4 Yıldız

1.525 USD

Copyrights © 2019 Vefatur Turizm. Tüm Hakları Saklıdır